Części do wózków widłowych

Części do wózków BT i częste awarie

Czy warto inwestować w oryginalne części do wózków BT?

części do wózków BT

Dlaczego warto mieć pod ręką zapasowe części do wózków BT?

Nowoczesne wózki widłowe cechują się stosunkowo małą awaryjnością. Usprawniają i przyśpieszają pracę. Szczególnie przy transporcie i rozładunku materiałów oraz produktów na magazynach, liniach produkcyjnych czy sklepach wielkopowierzchniowych. Intensywna eksploatacja, często nawet przez kilkanaście godzin dziennie, sprzyja awariom. Wózek może wydawać się być w dobrym stanie, jednak zużyciu ulegają poszczególne podzespoły, niewidoczne na pierwszy rzut oka. Wiele przedsiębiorstw nie może pozwolić sobie na przestój w pracy. Dlatego warto mieć pod ręką zapasowe części do wózków BT. Dodatkowo, by uniknąć niepotrzebnych wydatków i nerwów, należy pamiętać o regularnym serwisowaniu. Można także serwisanta zapytać o części zamienne Clark, jednego z najstarszych i wciąż działających producentów wózków widłowych. Nie da się jednak przewidzieć wszystkiego, na co więc należy przede wszystkim uważać?

Awarie masztu i sterowania

Jednym z najpowszechniejszych błędów jest wykorzystywanie wózka niezgodnie z przeznaczeniem. Przewożenie towarów o wadze przekraczającej maksymalne obciążenie wyznaczone przez producenta prowadzić może do awarii masztu. Odpowiada on za podnoszenie oraz opuszczanie wideł i jest źródłem częstych problemów. Typowymi usterkami są jego zbyt wolne działanie oraz szarpanie. Części mogę ulec korozji, wygięciu czy pęknięciu. Nawet niezwykle wydajne i ekonomiczne produkty firmy Mitsubishi mogą ulec zepsuciu. Nie warto kupować tanich zamienników, a postawić na oryginalne części do wózków widłowych Mitsubishi.

Na małej przestrzeni ważna jest precyzja kierowania. Kłopoty ze sterowaniem mogą doprowadzić do uszkodzenia towarów lub wózka. Mogą nawet stanowić zagrożenie dla jego operatora czy osób znajdujących się w pobliżu. Znakiem ostrzegawczym są nietypowe dźwięki podczas skręcania, szczególnie przy załadowanym wózku widłowym. By im zapobiec, należy zwracać uwagę na poziom płynu kierowniczego i jego stan. Gdy jest go za mało, należy dolać. Gdy płyn jest gęsty i wydziela nieprzyjemny zapach, powinno się go wymienić w całości. Jeśli nie rozwiąże to problemu, należy sprawdzić zużycie części, stan układu kierowniczego lub poszukać rozwiązania w hydraulice, kontrolującej ciśnienie w układzie kierowniczym. Części do wózków BT, marki należącej obecnie do Toyoty, powszechne są w internecie w dobrych cenach.

Uruchomienie wózka elektrycznego i spalinowego

Kolejną często spotykaną awarią są problemy z uruchomieniem wózka. Może to generować koszty wynikające z opóźnień w pracy. Dużo w tym przypadku zależy od sposobu zasilania. Jeśli chodzi o zasilanie elektryczne, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na poziom naładowania akumulatora. Istotne jest również to, czy był ładowany w prawidłowy sposób. Warto mieć akumulator zapasowy. Jego wymiana będzie zdecydowanie szybsza niż ponowne naładowanie zużytego akumulatora. W przypadku silnika spalinowego awarie mogą być bardziej skomplikowane. Najpopularniejsze problemy dotyczą łożysk i rozrządu. Warto zainwestować w części do wózków Hyster, które charakteryzuje wysoka jakość i wykonanie z najlepszych materiałów.

części do wózków BTczęści zamienne Clarkczęści do wózków widłowych Mitsubishiczęści do wózków Hysternowoczesne wózki widłoweakumulator zapasowy

Powiązane wpisy

Części do wózków Linde

Części do wózków widłowych Linde to gwarancja jakości

Części do wózków Hyster

Części do wózków Hyster - dlaczego warto inwestować

Części do wózków widłowych Mitsubishi

Części do wózków widłowych Mitsubishi - dobra inwestycja

Mobilny mechanik Kraków - kiedy pomoże

W jakich sytuacjach pomoże mobilny mechanik Kraków?

Laweta Ropczyce - kiedy wezwać?

Kiedy laweta Ropczyce pomoże, a kiedy jej nie wzywać?